Psychoterapia młodzieży to terapia indywidualna adresowana do osób między 13,a 19 rokiem życia. Są one narażone na napięcia i problemy emocjonalne, z którymi często rodzice nie mogą sobie sami poradzić. Okres dojrzewania przynosi ze sobą wiele trudności i uruchamia wewnętrzne oraz zewnętrzne konflikty. Przejawem tych pierwszych mogą być problemy ze zrozumieniem samego siebie, radzeniem sobie z myślami i emocjami; tych drugich natomiast konflikty z rodzicami, czy rówieśnikami. To wszystko może skutkować poważnymi problemami, przekładającymi się nie tylko na zdrowie psychiczne, lecz też fizyczne danej osoby, jak może stać się w wypadku wystąpienia bulimii lub anoreksji. Nie należy problemów tych bagatelizować, ponieważ nie wszystkie są naturalną formą młodzieńczego buntu i nie wszystkie przeminą samoistnie. Należy wesprzeć własne dziecko w tym trudnym dla niego czasie. SELF to gabinety psychologiczne na terenie Szczecina, w których grupa wykwalifikowanych terapeutów oferuje pomoc dla osób, które doświadczają:

  • problemów emocjonalnych – stres w szkole, agresja, autoagresja, nerwice, stany lękowe, depresja lub inne,
  • problemów z nauką – niechęć do nauki, problemy z koncentracją lub trudności w relacjach z nauczycielami,
  • trudności ze snem,
  • zaburzeń odżywiania: anoreksji, bulimii, nadwagi
  • kompleksów, konfliktów w domu i w szkole,
  • zaburzeń adaptacyjnych.

W przypadku osoby niepełnoletniej proces terapeutyczny poprzedzony jest konsultacją z rodzicami. Nie obawiajcie się Państwo zasięgnąć profesjonalnej porady. Psychoterapia dla młodzieży z nerwicą, depresją, uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja i bulimia oraz innymi problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania to coś, z czym mogą sobie Państwo poradzić, a my postaramy się wesprzeć w tym każdego, kto się do nas zgłosi.

SELF – skuteczna psychoterapia młodzieży z problemami emocjonalnymi, kłopotami z nauką, adaptacją w otoczeniu, a także z anoreksją, czy też bulimią.

Pomoc uzyskasz od:
Kamili Banaś
Aleksandry Białek
Zuzanny Leszczyńskiej

ul. Żupańskiego 16/1 Szczecin

Marzena Paluszkiewicz: 601953581
Arkadiusz Siekierzycki: 507074950
Monika Glapiak: 661373640

ul. Piłsudskiego 19/4 Szczecin

Aleksandra Białek: 609486417
Adrianna Skaza: 602641843
Zuzanna Leszczyńska: 883636462

ul. Śląska 43A/100 Szczecin

Kamila Banaś: 609686775

ul. Wielkopolska 23 Szczecin

Sylwia Siekierzycka: 792924268